Apie mus


 
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
 
 
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įsteigtas 1991 m., siekiant atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą. Giminingi biurai tai pat veikia Latvijoje (Rygoje), Estijoje (Taline) ir Rusijoje (Sankt Peterburge).
 
Šiaurės ministrų taryba
Šiaurės ministrų taryba yra vyriausybinio bendradarbiavimo forumas, jungiantis penkias valstybes - Daniją, Islandiją, Norvegiją, Suomiją ir Švediją, o taip pat autonomijos statusą turinčias Grenlandiją, Farerų ir Alandų salas.
 
 
Šiaurės ministrų tarybą sudaro keliolika reguliariai susitinkančių įvairių sričių ministrų tarybų. Kasdieninę tarybos veiklą vykdo sekretoriatas Kopenhagoje (Danija). Šiaurės ministrų tarybos veikla glaudžiai susijusi su Šiaurės taryba, kuri yra Šiaurės šalių parlamentų bendradarbiavimo forumas.
 
Pirmininkavimas Šiaurės ministrų tarybai
2018 m. Šiaurės ministrų tarybai pirmininkauja Švedija. Skaitykite Švedijos pirmininkavimo Šiaurės ministrų tarybai programą. Norvegijos pirmininkavimui skirti renginiai skelbiami Šiaurės šalių bendradarbiavimui skirtoje svetainėje.
 
Pagrindinis bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dokumentas yra Šiaurės ministrų tarybos bendradarbiavimo su Estija, Latvija ir Lietuva gairės.
 
Biuro veiklos atsakaita
 
 
 
 
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
  • tarpininkauja tarp Šiaurės ministrų tarybos ir Lietuvos ministerijų bei kitų valstybės institucijų;
 
  • teikia informaciją apie Šiaurės šalis ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą;
 
  • propaguoja Šiaurės šalių kultūrą Lietuvoje ir skatina Šiaurės šalių ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą;
 
  • administruoja Šiaurės ministrų tarybos mainų ir rėmimo programas ir projektus Lietuvoje.
 
  • skatina pilietinės visuomenės ir demokratijos raidą Baltarusijoje. Plačiau apie šią veiklą: www.norden.lt/baltarusija
 
Rėmimo programos
 
Šiaurės ministrų taryba vykdo stažuočių programų ir projektų, kuriuose gali dalyvauti Lietuvos atstovai. Jų gaires, terminus ir paraiškų formas rasite dalyje programos.
 
Duomenų apsauga
Nuo 2018 m. gegužės 25 d. pradedamas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Reglamentu iš esmės yra siekiama unifikuoti asmens duomenų apsaugos teisinį reguliavimą visoje Europos Sąjungoje.
 
Šiaurės ministrų tarybos privatumo politiką galite surasti paspaudę šią nuorodą: http://www.norden.org/en/about-this-website/data-protection-policy
 
Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje logotipas:
lietuvių kalba
anglų kalba