Balandžio 20 – birželio 14 d. Islandijoje vyks Baltijos vaikų kultūros festivalis

2021/04/20

Nuo balandžio 20 iki birželio 14 dienos Šiaurės namuose (Nordic House), Reikjavike, vyks Baltijos vaikų kultūros festivalis.

Pirmąją festivalio savaitę mokyklų grupės bus kviečiamos į koliažo dirbtuves, įkvėptas Vilniaus pastatų. Lietuvių menininkė Jurgita Motiejūnaitė pasakos apie pastatus ir vadovaus dirbtuvėms kuriant koliažus. Koliažo dirbtuvių meno kūriniai bus eksponuojami Šiaurės namuose, o jo paroda veiks iki vaikų kultūros festivalio pabaigos birželio 14 d.

Baltijos vaikų kultūros festivalio metu Šiaurės namai kvies į įvairius renginius. Tarp renginių – instrumentų dirbtuvės, kuriose vaikai sužinos apie Džingulį, lietuvių instrumentą (latvių – Trīdeksnis), vaikai bus kviečiami į pasakojimų bei dirbtuvių ciklą apie lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“. Šiaurės namų biblioteka taip pat pasiūlys pasakojimų sesijas lietuvių ir latvių kalbomis, o knygas tomis kalbomis bibliotekoje bus galima įsigyti bendradarbiaujant su dvikalbystės organizacija „Móðurmál“. Tarp pasirinktų knygų bus ir Lietuvos leidėjų knygos.

Šiaurės namai Reikjavike yra Šiaurės ministrų tarybos įsteigta kultūros įstaiga, veikianti nuo 1968 m. Jos tikslas yra skatinti ir remti kultūrinius ryšius tarp Islandijos ir kitų Šiaurės šalių. Tuo tikslu Šiaurės namai organizuoja įvairią kultūros renginių ir parodų programą.

Šiaurės namų pastatą suprojektavo suomių modernistas architektas Alvaras Aalto (1898–1976). Pastatas yra vienas iš vėlesnių jo darbų, tikras perlas tarp geriau žinomų šedevrų ir pasižymi išskirtiniu Aalto braižu. Tai matyti iš mėlynos keramikos stogo, kuris savo formą priderina prie fone esančios kalnų eilės, centrinio bibliotekos šulinio ir visame pastate naudojamų plytelių, medžio ir baltojo tinko.

Alvaras Aalto taip pat suprojektavo daugumos savo pastatų apstatymą. Šiaurės namuose šviestuvai ir beveik visi baldai yra Aalto darbai.