Skelbiama nauja Šiaurės šalių rėmimo programa Baltarusijos žiniasklaidai

2021/10/08

Šiaurės ministrų taryba skelbia kvietimą teikti paraiškas Baltarusijos žiniasklaidos rėmimo programai, kurios tikslas – stiprinti šalies demokratiją ir pilietinę visuomenę remiant nepriklausomas žiniasklaidos priemones. Šia programa siekiama skatinti patikimo nepriklausomos žiniasklaidos turinio kūrimą, prisidedant prie žmogaus teisių padėties gerinimo, žodžio ir susirinkimų laisvių užtikrinimo, teisinės valstybės ir kitų demokratijos bei pilietinės visuomenės standartų įgyvendinimo.

Po 2020 m. Baltarusijos prezidento rinkimų nepriklausoma Baltarusijos žiniasklaida patiria vis didesnį spaudimą. Remiantis 2021 m. tarptautinės organizacijos „Reporteriai be sienų“ paskelbtu Pasaulio spaudos laisvės indeksu, Baltarusija yra pavojingiausia Europos šalis žiniasklaidos darbuotojams. Esant tokioms aplinkybėms nepriklausomai Baltarusijos žiniasklaidai – kaip subjektui bendrai ir atskiriems žurnalistams, netekusiems darbo, darbo įrangos, išvykusiems iš šalies ir pan. – labai reikalinga finansinė, techninė ir visokeriopa parama.

Pagrindinis šios rėmimo programos tikslas yra remti Baltarusijos nepriklausomos žiniasklaidos bei menų iniciatyvas ir palengvinti kokybiško, patikimo ir įvairaus turinio kūrimą Baltarusijos žmonėms apie šalies įvykius.

Paraiškas gali teikti nepriklausomos Baltarusijos žiniasklaidos priemonės, Baltarusijos žurnalistai, Baltarusijos vaizdinio, meninio, tarpdisciplininio žiniasklaidos turinio kūrėjai ir ne Baltarusijos žiniasklaidos priemonės, kuriose dirba arba sudaromos sutartys su Baltarusijos žurnalistais ir kuriamas turinys apie padėtį Baltarusijoje.

Paraiškos dydis gali svyruoti nuo 3 000 eurų iki  20 000 eurų. Ilgiausia finansuojamo projekto trukmė neturi viršyti 12 mėnesių.

Paraiškų teikimo terminas yra 2021 m. lapkričio 15 d. (vėliausiai 23.59 val. Vilniaus laiku).

Programą bendrai finansuoja Šiaurės ministrų taryba, Norvegijos ambasada Lietuvoje ir Švedijos institutas. Programą administruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Daugiau informacijos – oficialioje programos svetainėje: www.nordicmediagrantsbelarus.org