Diskusijų festivalio „Būtent!“ rekordas: atviro kvietimo metu programai pateikta netgi 80 temų

2018/04/16

Birštone rugsėjo 7-8 dienomis vyksiančio antrojo diskusijų festivalio „Būtent!“ organizatoriai pasirengimą renginiui pradėjo nauju rekordu – viešo kvietimo siūlyti savo temas metu festivaliui buvo pateikta daugiau nei 80 temų. Iš pateiktų siūlymų organizatoriai atrinko 25 temas – maždaug trečdalį visos būsimo renginio programos.

Tarp festivalio programai atrinktų temų – Lietuvos teismų administracijos, LR Krašto apsaugos ministerijos, organizacijų „Versli Lietuva“ ir „Infobalt“, Kauno technologijų universiteto, Vilniaus universiteto, „Kantar TNS“, „Baltic Management Institute“, festivalio „Devilstone“ ir kitų organizacijų diskusijos.

Pasiūlytų temų spektras itin įvairus: diskusijų organizatoriai kvies sužinoti daugiau bei išreikšti savo poziciją apie lietuvių kalbos nekintamumą, meno kolekcionavimą, diskutuoti apie bepiločių orlaivių kuriamus teisinius iššūkius, tikrąjį Lietuvos „auksinį jaunimą“, skirtingus regioninės politikos aspektus, pasirinkimo gimdyti namuose klausimą, taip pat paieškoti atsakymo, ar niūrumas yra lietuvių nacionalinis bruožas bei daugelį kitų temų.

Rugsėjo 7-8 d. vykstantis diskusijų festivalis „Būtent!“ Lietuvoje organizuojamas antrą kartą. Vienas iš diskusijų festivalio tikslų – parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą. Festivalio organizatoriai pernai sukūrė atvirą diskusijų erdvę, kuria prisidedama prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdoma diskusijų ir įsiklausymo kultūra, tolerancija kitai nuomonei ar požiūriui. Praėjusiais metais festivalyje Birštone apsilankė virš 3 tūkst. lankytojų, buvo surengta per 70 diskusijų.

Diskusijų festivalio iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje bei kitose Skandinavijos šalyse.

Nemokamą ir visiems atvirą renginį inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“, organizuoja Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank“ ir Birštono savivaldybė.