Baltijos jūros festivalis. Pokalbis su Marta Finkelštein ir Sandra Galdikaite

2021 / 09 / 12

Renginio vieta:

MO muziejus, Vilnius


Renginio laikas:

2021 / 09 / 12, 15:00 val.

Baltijos jūros festivalis yra tarptautinis muzikos festivalis, organizuojamas Švedijos nacionalinio transliuotojo koncertų salės „Berwaldhallen“. Baltijos jūros krantų valstybes vienijantis festivalis puoselėja gamtosaugos ir tarpvalstybinio dialogo idėją siekiant užtikrinti tvarią ateitį užterštai Baltijos jūrai. Šiais metais tema „Restart – Rebirth – Renaissance – Reboot“ tapo festivalio pagrindiniu leitmotyvu.

Festivalio metu Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir MO muziejus rengia pokalbį su Marta Finkelštein – šiuolaikinės klasikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ pianiste ir meno vadove, bei Sandra Galdikaite – kūrėja ir jaunimo mentore „9 zuikiuose“. Menininkės sudaro itin žavingą duetą – jos abi sieja gyvenimą su muzika ir savo kūryboje tiria meno, kultūros ir gamtos sąsajas.

Pokalbis vyks anglų kalba.

 

Apie pokalbio dalyves

Marta Finkelštein šiandienos kultūriniame kontekste kuruoja reikšmingus meninius projektus bei konceptualias programas. Įsimintinas menininkės projektas „Miškas. Garso ekologija“ kelia diskusijas apie kompozicinės praktikos kaitą, tapatumą ir žmogaus bei gamtos santykį Antropoceno epochoje.

Tuo tarpu Sandra Galdikaitė savo aistrą kūrybai transformavo į bendrą kūrybą kartu su jaunimu, pasitelkdama meną ir kultūrą kaip priemonę tvarumo problemoms spręsti. Dirbdama su „9 zuikiais“, ji kuria įkvepiantį turinį apie tvarumą bei veda autentiškus seminarus.

Pokalbyje bus nagrinėjama Baltijos jūros festivalio tema „Restart – Rebirth – Renaissance – Reboot“, ieškant ryšio tarp muzikos ir aplinkos tvarumo. Drauge su Marta ir Sandra kalbėsime apie tai, kaip kultūra ir menas gali tapti tvaresnio gyvenimo įrankiu, koks yra meno kuravimo vaidmuo padedant muzikai tapti tvaresne. Galiausiai drauge su pašnekovėmis pažvelgsime į sąsajas tarp jaunimo ir šiuolaikinės klasikinės muzikos bei mūsų sąveikos su mus supančiu pasauliu.

DAUGIAU APIE BALTIJOS JŪROS FESTIVALĮ