Konferencija „Migracija, darnus vystymasis, švietimas: kelias pirmyn“

2018 / 10 / 12

Renginio vieta:

Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje, Universiteto g. 3.


Renginio laikas:

2018 / 10 / 12, 09:00 val.

Spalio 12 d. Vilniaus universitete vyks tarptautinė konferencija „Migracija, darnus vystymasis, švietimas: kelias pirmyn“ (angl. “International Migration, Sustainable Development and Development Education: Ways Forward”). Konferenciją organizuoja „Diversity Development Group“ kartu su partneriais Šiaurės ministrų tarybos biuru ir Vilniaus universitetu, įgyvendindami projektą „InterCap“.

Pastaruoju metu visame pasaulyje smarkiai išaugus terorizmo ir ekstremistinių ideologijų keliamam pavojui saugumui, ėmė kisti visuomenės nuostatos apie tarptautinės migracijos ir prieglobsčio procesus, atsirado terpė plisti populistinėms ideologijoms, kurios neigiamai veikia besivystančių šalių bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis.

Konferencijoje bus nagrinėjama kaip kintantis visuomenės požiūris į (ne)saugumą ir grėsmes daro įtaką tarptautinei migracijai, o taip pat – kaip jis gali kurti nedraugišką visuomeninį ir politinį diskursą prieglobsčio, migracijos ir integracijos klausimais.

Konferencija skirta švietimo veikėjams, sprendimų priėmėjams, valstybės tarnautojams, švietimo institucijų darbuotojams, instruktoriams, mokytojų rengėjams, mokytojams ir plačiajai visuomenei. Dalyviams bus išduotas dalyvio pažymėjimas.

Konferencijos programa. Konferencija nemokama ir vyks anglų kalba. Registracija į konferenciją vyksta iki spalio 10 d.

„InterCap“ yra 3 metų trukmės (2017–2020 m.) projektas, kuriuo siekiama kurti Europos NVO ir universitetų tinklus, ugdyti švietimo sektoriaus dalyvių gebėjimus ir skatinti globalų švietimą migracijos, saugumo ir darnaus vystymosi klausimais tarpusavio ryšiais susijusiame pasaulyje.

„InterCap“ projektą remia „Gebėjimų ugdymas bendradarbiaujant: Europos NVO ir universitetų tinklas globaliam švietimui migracijos, saugumo ir darnaus vystymosi klausimais tarpusavio ryšiais susijusiame pasaulyje“ (Nr. CSO-LA/2017/388-136).

Papildomai kviečiame susipažinti su projekto „InterCap” veiklos tyrimo/audito rezultatais:

  • 13-ką nacionalinių bei regioninių ataskaitų, pateikiančių analizę apie situaciją migracijos, darnaus vystymosi bei darnaus vystymosi švietimo srityje dalyvaujančiose šalyse/regionuose;
  • Darbotvarkės 2030, Darnaus vystymosi tikslų ir susijusių dokumentų, kurie atspindi prieglobsčio, migracijos ir migrantų integracijos politiką, bei jų įgyvendinimą ES lygmeniu analizę.

Programa:
Konferencijos programą rasite čia.

Registracija:
Prašome užsiregistruoti iki spalio 10 d., užpildę šią formą.
Konferencija nemokama ir vyks anglų kalba.

Išsamesnė informacija:
Daugiau informacijos rasite „InterCap“ projekto interneto svetainėje.

Norėdami stebėti konferenciją tiesiogiai, spauskite čia.