Kvietimas į hibridinį renginį: Kurioje Šiaurės šalyje pabėgėliams geriausiai sekasi įgyti kvalifikaciją ir integruotis į darbo rinką?

2022/05/06

Šiaurės ministrų taryba ir NIBR kviečia į tyrimo ataskaitos „Scandinavian integration policies for refugees: A comparative analysis of qualification and labour market integration outcomes“.

Ataskaitoje pateikiama unikali informacija apie ilgalaikį pabėgėlių dalyvavimą Šiaurės šalių darbo rinkose ir taip pat pirmoji 2015 m. atvykusių pabėgėlių integracijos rezultatų analizė.

Tyrime lyginamoji politikos analizė derinama su statistine integracijos priemonių, švietimo ir darbo rinkos integracijos analize. Taikant šį metodą galima aptarti šiuos klausimus:

1. Kokie panašumai ir skirtumai egzistuoja tarp Skandinavijos šalyse naujai atvykusiems pabėgėliams taikomų integracijos priemonių?

2. Kas pasiekė geriausių rezultatų, susijusių su kvalifikacija ir integracija į darbo rinką – tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu?

3. Ko šalys gali pasimokyti viena iš kitos dėl skirtingo požiūrio į integracijos procesą pirmaisiais imigrantų integracijos metais?

Išvadas, be kita ko, aptars Norvegijos valstybės sekretorė Nancy Herz ir atstovai Danijos bei Švedijos. Diskusiją moderuoja Asta Busingye Lydersen.

Atkreipkite dėmesį, kad vertimas iš skandinavų kalbų į anglų kalbą (subtitrai) bus teikiamas internetu.

DATA:
2022 m. gegužės 9 d., 9.00-11.00 val. Centrinės Europos laikui (UTC+1)
(8:30-9:00 val. – pusryčiai ir registracija)

VIETA:
Kursų ir konferencijų centras OsloMet
Pilestredet 48, Eva Balkes hus: S141
Gerd Wangs auditorija, Oslas Norvegija

Tiesioginę renginio transliaciją internetu žiūrėkite čia: Lansering av forskningsrapporten  Scandinavian integration policies for refugees – FilMet (oslomet.no)