Šiaurės šalių rašytojų viešnagės. Susitikimas su suomių rašytoja Selja Ahava

2018 / 02 / 27

Renginio vieta:

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka, Žirmūnų g. 6, Vilnius


Renginio laikas:

2018 / 02 / 27, 11:00 val.

Kviečiame į susitikimus su suomių rašytoja, dramaturge ir scenarijų autorė Selja Ahava. Vasario 26-27 d. rašytoja susitiks su skaitytojais Vilniuje ir Trakuose.

Rašytojos kūryba susilaukė didžiulio susidomėjimo Suomijoje ir užsienyje. Už debiutinį romaną „Diena, kai banginis plaukė per Londoną” (2010) autorei skirta Suomijos knygynų premija, knyga nominuota prestižinei Helsingin Sanomat Literatūros premijai. Už antrąjį romaną “Iš dangaus krintantys dalykai” (2015) autorė 2016 m. pelnė Europos Sąjungos Literatūros premiją, knyga nominuota prestižinei Finlandijos premijai.Trečioji S. Ahavos knyga “Prieš mano sutuoktiniui dingstant” (2017) tapo Suomijoje pastaruoju metu labiausiai aptarinėjama knyga.

Šių metų Vilniaus Knygų mugėje bus pristatoma S. Ahavos knyga Iš dangaus krintantys dalykai. Tai intriguojantis romanas apie žmogui atsitinkančius keistus įvykius, nulemtus nematomos priežasties, esančios už žmogaus suvokimo ribų ir nuo jo nepriklausomos. Tai romanas apie laiko tėkmę, liūdesį, augimą, apie tikrąsias pasakas ir jų žiaurumus vaiko ir suaugusiųjų akimis, apie įvykius, netelpančius į tradicinius dramos rėmus ir netampančius praeitimi.

Vasario 26-27 d. rašytoja susitiks su skaitytojais Vilniuje ir Trakuose. 26 dieną autorė lankysis Trakų Vokės bei Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijose. 27 dieną, antradienį, 11 valandą susitikimas su rašytoja vyks Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje, adresu Žirmūnų g. 6.

Rašytojos viešnagės organizatoriai: leidykla „Homo Liber” ir Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje.
Vizitą remia: Šiaurės Ministrų Taryba ir FILI (Suomijos literatūros informacijos centras)