Seminaras: šiaurietiškas požiūris į kurčneregystę

2021 / 09 / 23

Renginio vieta:

Renginys vyks internete


Renginio laikas:

2021 / 09 / 23

2021 m. rugsėjo 23 d. vyks nuotolinis renginys „Šiaurietiškas požiūris į kurčneregystę“, kurį organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir Šiaurės gerovės centro padalinys kurčneregystės klausimams, kartu su Lietuvos nacionaline švietimo agentūra ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru.

Oficiali renginio svetainė –>

Registruotis į renginį prašome iki š. m. rugsėjo 21 d. užpildant šią renginio dalyvio anketą.

Renginio tikslas yra pristatyti šiaurietišką požiūrį į įgimtą kurčneregystę, parodyti kurčneregių asmenų funkcinio vertinimo metodus ir švietimo paslaugas vaikams ir jų tėvams.

Nuotolinis seminaras yra skirtas Baltijos valstybių specialiųjų mokyklų ir ugdymo centrų darbuotojams, pedagoginių psichologinių tarnybų švietimo pagalbos specialistams, ypatingų poreikių mokyklų ir darželių darbuotojams, sveikatos ekspertams (oftamologams, otolaringologams, pediatrams, vaikų psichiatrams ir t.t.), NVO, kurios specializuojasi neįgalumo srityse, specialiosios pedagogikos ir socialinių mokslų krypties studentams, tėvams bei globėjams.

Renginys bus verčiamas į gestų kalbą. Nuotoliniame seminare bus sinchroninis vertimas iš anglų kalbos į lietuvių (ir atvirkščiai).

Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas.

Renginio programa

14:00-14:15 Sveikinimo kalbos

Helén Nilsson, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorė.
Gražina Šeibokienė, Švietimo, mokslo ir sportos ministerijos, Švietimo pagalbos skyriaus vedėja.

14:15-15:15 Pagrindinis pranešimas „Įgimtos kurčneregystės identifikavimas pagal šiaurietiškąjį funkcinį apibrėžimą“

Maria Creutz, Šiaurės šalių gerovės centro vyriausioji patarėja kurčneregystės klausimais.
Annike Maria Johannessen, „Statped“ vyriausioji patarėja, Bergeno Ypatingojo lavinimo centro, kurčneregystės ir dvigubo matymo bei girdėjimo negalios skyrius.

15:15-15:25 Kavos pertraukėlė

15:25-16:00 Dalyvių diskusija „Įgimtos kurčneregsytės atpažinimas Šiaurės ir Baltijos šalyse“

Dalia Taurienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro tiflopedagogė.
Maria Creutz, Šiaurės šalių gerovės centro vyriausioji patarėja kurčneregystės klausimais.
Annika Maria Johannessen, „Statped“ vyriausioji patarėja, Bergeno Ypatingojo lavinimo centro, kurčneregystės ir dvigubo matymo bei girdėjimo negalios skyrius.
Malle Kariste, Estijos kurčneregių paramos sąjunga.
Ligita Geida, Rygos Strazdumuiza silpnaregių ir aklųjų vaikų centro direktorė.

Nuo 1992 metų vyksta bendradarbiavimas tarp Šiaurės ir Baltijos šalių kurčneregystės klausimais ir  įvyko daug kurčneregių pažinimui skirtų iniciatyvų ir kvalifikacijos tobulinimo renginių, bendradarbiaujant su Šiaurės šalių kompetencijų kėlimo centrais. 2020 m. Šiaurės gerovės centro padalinys kurčneregystės klausimams organizavo kelis kursus ir internetinius seminarus apie bendravimą su kurčneregias („Lytėjimo kalba“ ir „Paslėptų galimybių radimas“) tarptautinei bendruomenei.  Šie renginiai prisideda prie lygių galimybių skatinimo ir siekia asmenų su regos ir klausos sutrikimais bei kurčneregyste pilnavertiško dalyvavimo visuomenėje. Nuorodas į seminarų vaizdo įrašus galite rasti ČIA →