Susitikimai su švedų rašytojais Sara Bergmark Elfgren ir Matsu Strandbergu

2019 / 02 / 05

Renginio vieta:

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius


Renginio laikas:

2019 / 02 / 05, 18:00 val.

Tęsiame Lietuvos knygų mylėtojų pažintis su šiauriečių rašytojais ir kviečiame į du naujus susitikimus su švedų rašytojais Sara Bergmark Elfgren ir Matsu Strandbergu, kurie vyks balandžio 24 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir balandžio 25-26 d. Ukmergės ir Panevėžio gimnazijose.

Pakviesti draugus į susitikimą su rašytojais Facebook.

Lietuvoje Sara B. Efgren ir Matsas Strandbergas labiausiai žinomi kaip knygų paauglių pamėgtos trilogijos „Ratas“, „Ugnis“, „Raktas“ bendraautoriai. Šioje garsioje trilogijoje netrūksta psichologinių dramų, paaugliško gyvenimo atšvaitų, nuotykių ir net siaubo literatūros elementų.

Pirmoji trilogijos knyga, Ratas, išversta į 25 kalbas, pagal šią knygą pastatytas filmas, kuriuo buvo atidarytas Berlyno tarptautinis kino festivalis 2015.

„Ratas“, „Ugnis“, „Raktas“ – fantastinė nuotykių trilogija apie šešias mažai ką bendra turinčias moksleives iš to paties nedidelio miestelio mokyklos. Kiekviena kovoja su savo problemomis, kompleksais ir viduje kunkuliuojančiomis jausmų audromis. Tačiau jų gyvenimai netikėtai susipina, kai mokykloje pradeda dėtis keisti ir net kraupūs dalykai, o jos ima sapnuoti keistus sapnus bei pajunta, kad kažkas gali įsibrauti į jų mintis ir priversti besąlygiškai paklusti… Merginoms tenka stoti į kovą su blogio jėgomis.

Matsas Strandbergas savo šalyje dažnai tituluojamas švedų Stephenu Kingu. Daugelis jo knygų yra tapusios bestseleriais. Autorius rašo paaugliams, jaunimui, vaikams, kuria komiksus ir dirba su kino projektais. Naujausias jo romanas „Pabaiga“ bus skirtas jaunimui.

Saros Bergmark Elfgren kūryba apima platų spektrą nuo romanų iki scenarijų rašymo ir video žaidimų kūrimo. Naujausias rašytojos romanas „Svajose“ skaitytojų lyginamas su amerikiečių rašotojos Donnos Tartt kūryba. Kartu su dailininku, knygų iliustruotoju Karlu Johnssonu S. B. Elfgren yra sukūrusi ilgos apimties komiksą, fantastinį epą senovės skandinavų istorijos tematika „Kelias“.

2018 m. Sara Bergmark Elfgren nominuota Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai.

Balandžio 24 d. 18 val. šis populiarių romanų paaugliams ir jaunimui autorių duetas iš Švedijos lankysis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Laukiame jūsų Meno erdvėje, V a. Rašytojai susitiks su Lietuvos knygų blogeriais bei jų kūryba besidominčiais moksleiviais. Renginį ves vertėja iš anglų ir švedų kalbų Elžbieta Kmitaitė. Renginys vyks anglų kalba. Balandžio 25-26 dienomis rašytojai lankysis Ukmergės ir Panevėžio gimnazijose.

Šiaurės šalių rašytojų viešnages organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.