Kvietimas teikti paraiškas: mokslinių tyrimų projektai pagal bendrą Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos tyrimų programą 2022-2023 m.

2021/08/30

„Šiaurės energetikos tyrimai“ (angl. Nordic Energy Research) kviečia teikti paraiškas mokslinių tyrimų projektams pagal bendrą Baltijos ir Šiaurės tyrimų programą.

Kvietimo teikti paraiškas tematinė apimtis yra apribota viena (ar keliomis) iš šių sričių:

  • Transporto sektoriaus dekarbonizavimas
  • Energetikos efektyvumas pastatuose ir pramonėje
  • Energetikos sistemų analizė
  • Iššūkiai ir galimybės regioniniams elektros tinklams

Kvietimas teikti paraiškas tyrimams apima technikos/gamtos mokslus ir socialinių mokslų tyrimus apie energiją. Šiais projektais turėtų būti siekiama spręsti mokslinių tyrimų klausimus iš Baltijos ir Šiaurės šalių perspektyvos, kuri papildo naujas Baltijos ir Šiaurės šalių žinias. Tyrimų klausimai turėtų remtis „Šiaurės Vizija 2030“, noru tapti tvariausiu ir labiausiai integruotu regionu pasaulyje ir „Baltijos 2030“ tikslais, kurie paremti Nacionalinės energetikos ir klimato planais. Tyrimų išvadose turėtų būti pateikti siūlymai konkretiems veiksmams Baltijos ir Šiaurės šalių regionams bendrąja prasme ir kreipti dėmesį į bendrus energetikos ateities iššūkius.

Finansiniai rėmai

Šio kvietimo teikti paraiškas dėl 5,25 mln. Norvegijos kronų tikslas yra paremti tris mokslinių tyrimų projektus, kurių trukmė ne ilgiau nei 2 metai.

Kiekvienas projektas gali gauti iki 1,75 mln. Norvegijos kronų projekto periodui (iki 2 metų).

Jeigu norite sudalyvauti seminare apie šią programą internetu, spauskite čia.

Čia galite paskaityti plačiau apie paraiškas ir jas teikti.

„Šiaurės energetikos tyrimų“ kontaktus galite rasti čia.