LGBT įtrauktis darbe: augintų Lietuvos ekonomiką, pritrauktų talentų ir investicijų

2023/04/19

 

Kovo 29 dieną Vilniuje vykusios konferencijos „Kryptis: Įsidarbinimas. LGBTI įtraukties darbe stiprinimas“ metu aptartos įvairovės, lygybės ir įtraukties temos, naujausios tendencijos, iššūkiai ir geroji patirtis, atvirumo darbo vietoje svarba. Renginio metu buvo akcentuojama, kaip įtrauktis sukuria naudą pritraukiant talentus ir juos išlaikant, gerinant finansinius ir bendrus veiklos rezultatus, stiprinant pasitikėjimo santykius tarp įmonių, jų darbuotojų ir kitų suinteresuotųjų šalių. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje tapo vienu iš konferencijos partnerių.

Šiaurės šalių patirtimi dalinosi ir diskusijoje apie įtraukios darbo vietos skatinimo iniciatyvas dalyvavo Šiaurės ministrų tarybos vyresnysis patarėjas lyčių lygybės ir LGBTI įtraukties klausimais Andreas Nielsen. Pasak jo, Šiaurės šalyse įmonės taip pat jaučia, kad nebegali laukti, kol valstybė inicijuos reikiamus pokyčius, ir imasi diegti darbuotojų lygybę įtvirtinančias priemones.

„Žvelgiant iš Šiaurės Europos šalių perspektyvos, labai svarbu, kad vyriausybės ir verslas skatintų vieni kitus ir kontroliuotų, kaip įgyvendinamos darbuotojų lygybę įtvirtinančios priemonės. Tačiau net ir Šiaurės šalyse LGBT bendruomenės atstovai vis dar susiduria su nepagarbiu elgesiu darbovietėje, todėl yra priversti dažniau keisti darbo vietą ir mažiau uždirba. Translyčių asmenų bendruomenė dėl šių veiksnių netgi susiduria su skurdo rizika. Šiaurės šalyse taip pat buvo ilgai diskutuojama, kas atsitiks, jei bus užtikrinta visų šeimų lygybė. Tačiau užtikrinant tos pačios lyties partnerių teises buvo sulaukta tik pozityvių pokyčių“, – atskleidė Andreas Nielsen.

Daugiau įžvalgų iš konferencijos rasite čia>>