Lietuvoje įsikūrusioms meno rezidencijoms – daugiau nei 100 tūkst. Eur parama

2023/04/29

Meno rezidencijos tampa vis populiaresniu pasirinkimu menininkams, ieškantiems kūrybinio įkvėpimo, pažinčių su kitais kūrėjais ir kultūromis. Šių metų Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programos meno rezidencijų rėmimo atrankos etapas buvo kaip niekada konkurencingas – sulaukta daugiausia paraiškų nuo rėmimo teikimo pradžios. Paramą administruojantis Šiaurės šalių kultūros centras iš viso gavo 84 paraiškas, iš jų finansavimas skirtas tik 15 rezidencijų, įsikūrusių Baltijos ir Šiaurės šalyse. Bendra suteiktos paramos suma siekia 616 000 EUR.

Tarp 15 atrinktų projektų – trys Lietuvoje įsikūrusios meno rezidencijos. Jos iš viso pasidalins daugiau nei 100 tūkst. Eur paramos sumą.

Susipažinkite su laimėtojais:

Miško uosto nuotr.

Švenčionėlių miestelyje įsikūrusi meno bendruomenė „Miško uostas“, kurią sudaro apie trisdešimt naujakurių, vystančių Švenčionėlių – kūrybinių industrijų miestelio – viziją. Bendruomenė kuria infrastruktūrą patogiam ir šiuolaikiškam gyvenimui bei kviečia 4 garso menininkus/grupes iš Šiaurės ir Baltijos šalių įsikurti meno rezidencijoje keturių mėnesių laikotarpiui. Menininkai kurs garso kūrinius traukinio keleiviams, remdamiesi savo patirtimi Švenčionėliuose. Projektui skirtas 29 456 Eur finansavimas.

VšĮ Priespauda nuotr.

VšĮ „Priespauda“ – unikali analoginės spaudos spaustuvė ir savilaidos studija. Į rezidenciją kviečiami menininkai, kurių veikla orientuota į nedidelio tiražo spaudinius. Pagrindinis rezidencijos projekto tikslas yra sudaryti galimybę Šiaurės šalių menininkams, iliustratoriams ir (arba) vizualiųjų vaizdų tyrėjams tyrinėti savo kūrybiškumą per savarankišką leidybą ir riso spausdinimą Kaune ir jo kūrybinės bendruomenės kontekste. Rezidencijai skirtas 21 508 Eur finansavimas.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nuotr.

Didžiausia – 49 980 Eur parama – atiteko Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungai. Šventinės Rezidencijos programa skirta švenčių fenomeno tyrimams ir meninei interpretacijai. Šventinė Rezidencija skirta menininkams, meno ir humanitarinių mokslų tyrėjams bei aktyvistams, savo praktikoje besigilinantiems į įvairių švenčių fenomeną ir jų elementus. Atviru kvietimu bus atrinkti 6 dalyviai 3 mėnesių trukmės rezidencijai Vilniuje.

Primename, kad paraiškos Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programos meno rezidencijų rėmimui paprastai teikiamos vieną kartą per metus, sausio -vasario mėn. Daugiau informacijos apie programą rasite čia >>