Diskusijų ciklas „Nordic Talks: gerovės valstybė“

2021/04/22

Projekto trukmė

01.03.2020 – 30.06.2021

Bendra informacija

Kaip sukurti gerovės valstybę? Su kokiomis naujomis problemomis susiduria senstančios visuomenės? Kaip sumažinti regionų atskirtį ir pakelti švietimo kokybę? Į šiuos ir kitus klausimus bus ieškoma atsakymų renginių cikle „Nordic Talks: gerovės valstybė“. Ciklą organizuoja Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir žurnalas IQ.

Pagrindinė veikla ir renginiai

Projekto metu numatoma surengti:

  • 2020 m. vasario 27 d. tarptautinė konferencija „GEROVĖS VALSTYBĖ: KAS, KADA, KAIP, KODĖL?“. Konferencijos įrašus ir dalyvių sąrašą galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.
  • Diskusija „Mokymasis visą gyvenimą būtinas socialinei atskirčiai mažinti“. Sparčiai keičiantis verslo modeliams, vykstant ekonomikos ir pramonės skaitmenizavimui bei robotizacijai daugelis į prastų darbo vietų tampa nereikalingos. Kaip žmonėms kuo ilgiau išsilaikyti darbo rinkoje ir pereiti į didesnę pridėtinę vertę kuriančius sektorius yra klausimai? Kaip veikia perkvalifikavimo sistemas Lietuvoje? Kokia Šiaurės Europos šalių patirtis.
  • Diskusija „Kaip užtikrinti nuoseklią žiedinės ekonomikos grandinę?“. Dalyviai: Prezidento vyriausiasis patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais  Jaroslavas Neverovičius, Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto vadovė profesorė Žaneta Stasiškienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Martynas Nagevičius ir Konsultacijų kompanijos „State of Green“ (Danija) projektų vadovė Malene Bering Beitzel.
  • Diskusija „Atsikratant diskriminacijos: lygios galimybės“. Dalyviai: Agneta Skardžiuvienė,  Lygių teisių kontrolierė, Margarita Jankauskaitė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė, Annette Risberg, Kopenhagos verslo mokyklos (Copenhagen Business School) profesorė ir Karen Elleman, buvusi Lygių galimybių ministrė, Danijos parlamento (Folketing) narė. Diskusijos įrašą galite rasti paspaudę šią nuorodą.
  • Diskusija „Perėjimas prie žaliosios ekonomikos: atsargiai ar ryžtingai?“. Dalyviai: Domantas Tracevičius, VšĮ „Žiedinė ekonomika“ įkūrėjas ir Darius Imbrasas, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyriausiasis ekonomistas, Marleena Ahonen, Žiedinės ekonomikos biologinei įvairovei fondo SITRA specialistė (Suomija) ir Stig Traavik, Norvegijos vystomojo bendradarbiavimo agentūros NORAD Klimato, energetikos ir aplinkos departamento vadovas.

Projekto tikslinės grupės

Politikos formuotojai, viešojo sektoriaus tarnautojai, apžvalgininkai, plačioji visuomenė.

Partneriai

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

„Naujienų centras“, UAB.