Įtraukiančios Tech ekosistemos kūrimas Šiaurės ir Baltijos regione

2019/11/06

Projekto laikotarpis

2019 m. sausis – 2021 m. spalis

Apie ką šis projektas?

Atotrūkis tarp lyčių technologijų sektoriuje yra nuolatinis iššūkis darbo rinkai, taip pat egzistuojantis ir Baltijos jūros regiono šalyse, kur tik maža dalis moterų renkasi karjerą technologijose. Siekiant tai pakeisti kuriasi įvairios, tačiau dažnu atveju pavienės socialinės iniciatyvos, neturinčios reikiamų išteklių bendradarbiavimui bei visapusiškai plėtrai. Dėl šios priežasties Šiaurės ministrų taryba kartu su Women Go Tech mentorystės programa pradėjo projektą, skirtą identifikuoti vietos lygmens iniciatyvas, skatinančias moterų dalyvavimą technologijų sektoriuje. Projekto tikslas – sukurti partnerysčių tinklą, padėsiantį skirtingoms organizacijoms dalintis patirtimi bei žiniomis, pademonstruoti geruosius pavyzdžius ir galiausiai išplėsti esamas iniciatyvas šalių viduje bei tarp šalių Šiaurės ir Baltijos regione.

Lyčių atotrūkis skaičiais

Technologijų sektorius siūlo daugybę galimybių, tačiau dėl Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje) vis dar egzistuojančių stereotipų tik nedaugelis moterų geba šiomis galimybės pasinaudoti. Pavyzdžiui, moterys sudaro vos 20 proc. Lietuvos technologijų sektoriuje dirbančių specialistų ir tik apie ketvirtadalį IKT (informacinių ir komunikacinių technologijų) ir inžinerinių specialybių studentų. Tuo pat metu versle egzistuoja akivaizdi šios srities darbuotojų paklausa: kiekvienais metais Lietuvos technologijų sektoriuje siūloma daugiau nei 2000 naujų pozicijų, tačiau dauguma jų lieka neužpildytos; prognozuojama, kad iki 2020 m. šalies IKT sektoriuje reikės mažiausiai 13 500 naujų specialistų.

Projekto tikslai ir uždaviniai

Projekto tikslas – identifikuoti esamas gerosios praktikos iniciatyvas Šiaurės ir Baltijos regione, t.y., Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Islandijoje. Bendradarbiaudami projekto organizatoriai tikisi padaryti stipresnį bei tvaresnį poveikį lyčių lygybei technologijų sektoriuje. Projektas bus įgyvendinimas bendradarbiaujant su tokiomis iniciatyvomis kaip Riga Tech Girls (Latvija), Tech Sisters (Estija), GoGetty (Danija), Potential Company (Danija), Stockholm Startup Weekend (Švedija) ir kt.

Projektu siekiama sukurti partnerysčių tinklą tarp regiono NVO, verso bei politikos formuotojų, kur būtų dalijamasi patirtimi bei gerosiomis praktikomis sprendžiant lyčių atotrūkio problemas technologijų sektoriuje, taip stiprinant NVO gebėjimus šioje srityje. Kartu šis naujas partnerysčių tinklas bus naudojamas plėsti Women Go Tech programą bei kitas vietos lygmens iniciatyvas šalių viduje bei tarp šalių Šiaurės ir Baltijos regione.

Projekto pagrindinės veiklos:

  • Seminarai ir susitikimai Latvijoje, Estijoje,  Islandijoje, Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje.
  • Dalyvavimas su pranešimu konferencijoje Suomijoje 2021 balandžio 22 d.
  • Baigiamoji konferencija Lietuvoje 2021 rudenį.

Projekto tikslinės grupės

Potencialūs IKT specialistai, jaunos moterys ir merginos iš STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos) srities, politikos formuotojai bei sprendimus priimantys asmenys, potencialūs startuoliai.

Partneriai

Šiaurės ministrų tarybos biurai Estijoje ir Latvijoje
Nordic House Reykjavíke
Šiaurės ministrų taryba
Nordregio
Nordic Culture Point
Šiaurės inovacijų centras

Projekto tinklapis

www.womengotech.lt