Šiaurės šalių darnių miestų paroda

2020/10/13

Projekto trukmė

2020 09 16 – 2020 10 29

Bendra informacija apie projektą

Mes sukūrėme parodą apie Šiaurės šalių darnius miestus. Joje rasite dalį Šiaurės šalių architektų bei inžinierių vystomų sprendimų, kurie apima sveikatos, mobilumo, žiedinės ekonomikos, atsparumo, į aplinką išmetamo anglies dioksido mažinimo sritis. Šiaurės šalys, būdamos pakeliui į tvarumą, siekia įkvėpti prisijungti ir jus!

Nuo senjorų vienatvės iki potvynių miestuose bei oro taršos: visame pasaulyje miestai susiduria su didžiuliais, tačiau panašiais iššūkiais. JTO Darbotvarkė 2030 siūlo veiklos pagrindus šiems iššūkiams išspręsti. Kaip išsamiai parodo Darnaus vystymosi tikslas nr. 11, esminis vaidmuo tenka miestams ir bendruomenėms. Šiaurės šalys, pasiryžusios įgyvendinti JTO Darbotvarkę 2030, jau siūlo sprendimus, galinčius padėti siekiant Darnaus vystymosi tikslų.

Panaršykite katalogą, kuriame pristatomi 54 pavyzdžiai, įgyvendinantys Šiaurės šalių darnių miestų parodoje pristatomas idėjas. Kviečiame skaityti apie šiuos 54 pavyzdžius!

Projekto partneriai

Pagrindiniai partneriai:

Šiaurės ministrų Tarybos biuras Lietuvoje
Nordic Innovation
Kauno miesto savivaldybė
Kauno technologijos universitetas
Danijos ambasada Lietuvoje

Parodą kūrė:

Danish Architecture Center, Danija
Design and Architecture Norway, Norvegija
ArkDes & Form/Design Center, Švedija
Iceland Design Center, Islandija
Archinfo, Suomija

Pagrindinės projekto veiklos

Paroda atidaryta rugsėjo 16 d. Vienybės aikštėje Kaune, tuomet perkelta į Kauno geležinkelio stotį, kur buvo eksponuojama kaip Landšafto dizaino festivalio dalis. Vėliau ekspozicija buvo rodoma Kauno Akropolio prekybos centre. Galiausiai ji bus perkelta į Kauno technologijos universitetą (KTU), ten baigiantis parodos laikotarpiui taip pat įvyks uždarymui skirta diskusija. Kol paroda bus eksponuojama KTU, į ekskursijas su gidu bus kviečiamos moksleivių grupės.