Vaikų ir jaunimo projektas „Play for Future“

2020/10/07

2020 m. spalio 21-23 dienomis Arts Libera International, organizuoja Šiaurės-Baltijos vaikų ir jaunimo projektą „Play for Future“. Pagrindinis projekto partneris ir rėmėjas – Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Projekto dalyviai ir partneriai: Šiaurės šalių muzikinė grupė „Bandingo“, Alytaus jaunimo centras, Kėdainių muzikos mokykla ir Birštono meno mokykla.

Tris dienas truksiančių renginių metu vyks susitikimai, kūrybinės-edukacinės dirbtuvės, koncertai, kuriuose grupė „Bandingo“, sudaryta iš Danijos, Norvegijos ir Lietuvos muzikantų, dalinsis gerąja patirtimi ir profesiniais įgūdžiais su Lietuvos miestų vaikais ir jaunimu. Šis projektas siekia integruoti švietimo, socialines ir kultūrines temas į visumą ir yra skirtas jaunajai kartai. Projekte muzika naudojama kaip priemonė siekiant stiprinti ir plėtoti jaunimo aktyvumą, sąmoningumą, motyvaciją ir kūrybiškumą bei jų norą formuoti šiuolaikinę visuomenę. Mažesnių Lietuvos miestų jaunimas turi mažiau galimybių susitikti su bendraamžiais iš kitų šalių, mokytis naujų dalykų, patirti naujų mokymosi metodų, tobulinti įgūdžius ir didinti sąmoningumą. Jauniems žmonėms reikia naujų idėjų, įkvėpimo ir lavinimosi ir tai galima pasiekti susitikus su profesionaliais menininkais, vykdant bendrą tarptautinę veiklą ir suteikiant muzikos mokyklų ir jaunimo centrų moksleiviams galimybę patirti naujų įkvepiančių mokymosi procesų.

Projektu tikimasi paskatinti jaunų žmonių susidomėjimą neformaliuoju kultūriniu švietimu ir sudarti sąlygas galimam ilgalaikiam bendradarbiavimui tarp regioninių muzikos mokyklų Lietuvoje ir Šiaurės šalyse.

Projektas suteikia galimybę vaikams ir jaunimui iš mažesnių mūsų šalies miestų susitikti su Šiaurės šalių menininkais, būti kūrybingais, socialiai aktyviais, prisidėti prie pažangios visuomenės kūrimo, siekti įgyvendinti savo svajones ir tikslus, ugdyti muzikinį skonį ir talentą bei realizuoti kūrybinį potencialą. Projekto veiklos skatins aktyvų tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Šiaurės šalių ir aktyviai plėtos tarptautinius mainus švietimo, kultūros ir pilietinio ugdymo srityse.

Įvertinus sudėtingą COVID-19 situaciją ir siekiant išvengti galimo pavojaus dalyvių sveikatai projekto renginiai vyks nuotoliniu būdu. Tai naujas iššūkis organizatoriams ir dalyviams, tačiau tai ir naujos galimybės pritaikyti šiuolaikines komunikacines priemones bei technologijas ir paversti šį projektą dar labiau įnovatyviu ir orientuotu į ilgalaikę perspektyvą.

Projekto renginiai vyks:

Spalio 21 d. 14.00 Alytaus jaunimo centre

Spalio 22 d. 16.30 Kėdainių muzikos mokykloje

Spalio 23 d. 14.00 Birštono menų mokykloje