Sėkmingai užbaigta stipendijų programa Baltarusijos studentams

2018/10/05

Jau keletą metų Šiaurės ministrų tarybos biuras ir Europos Sąjunga bendradarbiauja siekiant jauniems baltarusiams suteikti universitetinį išsilavinimą Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalyse. Neseniai Minske iškilmingai paminėta šios stipendijų programos pabaiga.

Šiaurės ministrų tarybos vykdyta stipendijų programa jauniems baltarusiams suteikė galimybę gauti pilną finansavimą bakalauro ar magistro studijoms ES/EEE šalyse nuo 2011 m. Įgyvendinant programos tikslus vyko glaudus bendradarbiavimas tarp Šiaurės ministrų tarybos ir Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje.

Programai pasibaigus, rugsėjo 14 d. Minske surengta šventė jauniesiems absolventams. Diena užbaigta iškilminga ceremonija, kurioje 72 studijas baigę studentai apdovanoti diplomais, kuriuos įteikė Europos Sąjungos delegacijos vadovė Baltarusijoje Andrea Wiktorin ir Vokietijos, Didžiosios Britanijos bei Lenkijos ambasadoriai.

Investavimo į naujos kartos jaunus akademikus tikslas yra prisidėti prie demokratinio vystymosi ir klestinčios pilietinės visuomenės Baltarusijoje. Ilgainiui iš absolventų yra tikimasi teigiamo indėlio Baltarusijos visuomenės vystymuisi.

Programos tinklapį rasite čia.

Faktai apie programą:

Biudžetas: 12 mln. Eur
Trukmė: 2011 m. rugpjūtis – 2018 m. lapkritis
Absolventų skaičius: 300 (15% bakalauro / 85% magistro laipsnių)

Daugiau informacijos:

Josephine Nielsen Svensson
jossve@norden.org
+45 21 71 71 13