Šiaurės šalių rašytojų viešnagės Lietuvoje. Kviečiame susipažinti su Rakel Helmsdal (Farerų salos)

2018/10/01

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje tęsia Šiaurės šalių rašytojų pristatymus Lietuvoje ir šį kartą kviečia Vakarų Lietuvos gyventojus susipažinti su rašytoja ir lėlių teatro aktore Rakel Helmsdal. R. Helmsdal yra dviejų dešimčių knygų autorė, rašo knygas vaikams ir jaunimui, kuria poeziją, stato pjeses lėlių teatrui, pati vadovauja Farerų salų lėlių teatrui Karavella. Menininkė save laiko visų pirma pasakotoja. Jos istorijos tampa knygomis, spektakliais, eilėraščiais, kartais – paveikslais ar skulptūromis. Kaip sako pati autorė, istorijos pačios renkasi išraiškos būdą.

Susitikimų su autore programa:

Spalio 4 d. Klaipėdos knygų mugė, 10:30 val., 12:30 val.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai kviečiami į kūrybinius užsiėmimus su rašytoja Rakel Helmsdal. Knygos apie pabaisiukus. Pasigamink savo pabaisiuką – skaitymai iš knygų lietuvių kalba ir kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai galės pasigaminti savo pabaisiuką. Knygų apie pabaisiukus seriją „Mažasis Pabaisiukas sako Ne”, „Didelis Pabaisiukai neverkia” ir kt. lietuvių kalba išleido leidykla Burokėlis.

Renginys vyks su vertimu į lietuvių kalbą. Trukmė – 45 min.
Registracija į užsiėmimus telefonu (8 46) 341 726.

Spalio 5 d. Klaipėdos lėlių teatras, 10 val.

Pagauti vėją. Muzikinė pasaka – skaitymai. Kviečiame klausytis Farerų pasakų, baladžių ir muzikos.

Renginys vyks su vertimu į lietuvių kalbą. Trukmė – 45 min.

Renginys skiriamas visų pirma pradinių klasių moksleiviams, bet mielai laukiami visi besidomintys. Renginys Facebook.

Spalio 5 d. 16:30 val. Plungės viešoji biblioteka

Besivejant vaivorykštę. Skaitymai ir pokalbiai. Už romaną jaunimui ir suaugusiems Besivejant vaivorykštę 2016 m. autorė pelnė West Nordic Literature Award (literatūros premiją, skiriamą rašytojams iš Grenlandijos, Farerų salų ir Islandijos). 2017 m. knyga buvo nominuota Šiaurės Tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premijai. Šiemet romanas bus išleistas danų ir norvegų kalbomis. Knygoje aptariamos meilės ir vienišumo temos, taip pat kalbama apie tokius skaudžius dalykus kaip atskirtis ir noras pasitraukti iš gyvenimo. Renginio metu bus galima pasiklausyti farerų ir lietuvių kalbomis skaitomų knygos ištraukų, pasišnekučiuoti su autore ir sužinoti daugiau apie atokias Farerų salas.

Renginys vyks su vertimu į lietuvių kalbą.

Šiaurės šalių rašytojų viešnagių programą finansuoja Šiaurės ministrų taryba, CBSS – Baltijos jūros valstybių taryba, Nordplus Horizontal.