Vizija 2030

2019/11/20

Šiaurės regionas taps tvariausiu ir labiausiu integruotu regionu pasaulyje – tokią ateinančio dešimtmečio viziją mato Šiaurės šalių bendrabiavimo ministrai.

Kuomet klimato kaita bei iššūkiai demokratijai reikalauja vis daugiau mūsų visų dėmesio ir energijos, Šiaurės šalys kelia sau ambicingus tikslus, kaip šias grėsmes įveikti. Rugpjūčio 20 d. Islandijoje buvo priimta naujoji Šiaurės šalių vizija: Vision 2030.

Šios vizijos įgyvendinimui nustatytos trys prioritetinės sritys:

  • Žalias regionas. Kartu Šiaurės šalys skatins žaliąją regiono transformaciją, siekiant CO2 neutralumo bei tvarios žiedinės ir bioekonomikos.
  • Konkurencingas regionas. Kartu Šiaurės šalys sieks žaliosios ekonomikos augimo, paremto žiniomis, inovacijomis, mobilumu ir skaitmenine integracija.
  • Socialiai darnus regionas. Kartu Šiaurės šalys sieks integracijos ir lygybės savo visuomenėse, kurias visas sieja bendros vertybės ir stiprūs kultūriniai ryšiai.

Vizija bus papildyta aiškiai apibrėžtais tikslais bei veiksmų planais, už kuriuos bus atsakingos atitinkamos Šiaurės šalių ministrų tarybos. Pirmoji ataskaita apie strategijos įgyvendinimą Šiaurės šalių vadovams bus pateikta jau 2022 m. rudenį.

Susipažinti su vizija anglų k. galite paspaudę šią nurodą.