ESCAPING FAST FASHION: How you can act for change

2023 / 11 / 23

Renginio vieta:

Miesto laboratorija, Sapiegų parkas, Antakalnio g. 17-13 korpusas, Vilnius


Renginio laikas:

2023 / 11 / 23, 18:30-20:30 val.

 

Lapkričio 23 d. vakarą „Miesto laboratorija“ kviečia į tvariai madai dedikuotą renginį – tiesiogiai iš Reikjaviko (Islandija) transliuojamą renginį bei diskusiją „ESCAPING FAST FASHION: How you can act for change“.

Kaip tik Juodojo penktadienio išvakarėse bus proga pasikalbėti apie tai, kad Šiaurės šalių gyventojai perka daugiau drabužių nei kiti pasaulio gyventojai, o per pastaruosius 20 metų jų suvartojimas dar labiau išaugo. Galbūt jau laikas patikrinti savo apsipirkimo įpročius ir pereiti prie tvaresnių pasirinkimų? Mat per metus dėl tekstilės gamybos išmetama 1,2 mlrd. tonų CO2, o tai viršija tarptautinių skrydžių ir laivybos metu išmetamų teršalų kiekį.

Tiesiogiai transliuojamo renginio metu kviesime susipažinti su įdomesnėmis tvarios mados alternatyvomis ir Šiaurės tarybos aplinkosaugos prizo nominnatais ir nugalėtoju. Šalia pokalbių ir diskusijų bus galima stebėti islandų tekstilės menininkės Ýrúrarí vedamas dirbtuves, kaip įkvėpti naujos gyvybės savo seniems drabužiams.

Kada: lapkričio 23 d., 18.30 – 20.30, Miesto laboratorijoje.

Laukia smagus renginys, vaišinsime gėrimais!
Renginys vyks anglų kalba.

Svarbiausi programos akcentai:

  • Martinas Stenforsas, „Renewcell“ – Švedijos bendrovės, neseniai laimėjusios Šiaurės tarybos aplinkosaugos apdovanojimą – tvarumo ir strategijos vadovas, papasakos apie novatorišką sprendimą, kaip perdirbti ir pakartotinai panaudoti tekstilės atliekas naujiems drabužiams ir gaminiams gaminti.
  • Islandijos tekstilės menininkė Ýrúrarí pristatys veltinio vėlimo techniką, iliustruodama kūrybišką požiūrį į tekstilės taisymą.
  • Åsa Paaske Gulbrandsen, Framtiden i våre hender Norge, patarėja, pateiks įžvalgų apie jaunimo įsitraukimą ir būtiną politiką.
  • Emily Richey Stavrand, Ungir Umhverfissinnar, aptars greitosios mados žmogiškąją kainą.
  • Diskusiją moderuos tvarumo specialistė Tinna Hallgrímsdóttir.

Renginį organizuoja Šiaurės ministrų tarybos regioninės plėtros institucija Nordregio, The Nordic House in Reykjavik, remia Šiaurės ministrų taryba.