Kultūros rėmėjų forumas 2019

2019 / 05 / 17

Renginio vieta:

Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Vilnius


Renginio laikas:

2019 / 05 / 17, 9:30 val.

  • Data: Gegužės 17 d., 9:30 val.
  • Vieta: Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Vilnius

Gegužės 17 d. ES programos “Kūrybiška Europa” biuras su partneriais kviečia į Kultūros rėmėjų forumą. 1 diena – 6-ios tarptautiškumą remiančios viešojo finansavimo programos, tiesioginiai atstovai bei profesionalai iš Lietuvos, Suomijos, JAV, Slovėnijos, Vokietijos, Singapūro – ir visi jūsų dėmesiui. Dovanų – atvira praktinė sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) pamoka!

Kultūros organizatoriai, siekiantys tarptautiškumo, dažniausiai susiduria su keliais iššūkiais. Visų pirma, tarptautiškumui reikalingi tarptautiniai partneriai, antrasis uždavinys – finansavimas. Galima kalbėti apie valstybės tarptautiškumo politiką ir jo rėmimą, tačiau šįkart siūlome susitelkti į tikrai įvairius jau Lietuvoje veikiančius viešųjų finansų šaltinius. Partnerysčių skatinimui ir kūrybinės veiklos plėtrai aktyviai veikia bent kelios tarptautinio mobilumo programos, kompleksinius projektus finansuoja kitos. Visos programos paprastai turi patarimų, ar net tiesioginių įrankių partnerių paieškai.

Siekdami patenkinti kultūros organizatorių poreikį taupyti savo laiką ieškant aktualios ir suprantamos informacijos, subūrėme aiškiausiai, kryptingiausiai, atviriausiai veikiančias kultūros finansavimo programas į vieną vitriną (angl. Showcase).

DALYVIAI

Nordic Culture Point pristatys Šiaurės – Baltijos šalių kultūrinio mobilumo ir Šiaurės šalių kultūros ir meno rėmimo programas, JAV ambasada išsamiai parodys siūlomų atvirų grantų aktualijas, ES programa “Kūrybiška Europa” – šiandienos gaires, paraiškų teikimo taisykles ir programos erspektyvą, UAB “Invega” – finansavimo priemones veiklas planuojantiems pagal verslumo principus, Azijos ir europos fondas supažindins su dar negausiu, bet perspektyviu mobilumo finansavimu ir programos dalyviais iš Lietuvos. Lietuvos kultūros taryba pradeda administruoti trijų Baltijos valstybių bendrą kultūros fondą, apie jį daugiau ir tiesiai iš administratorių, o taip pat ir KRF tarptautiškumą remiančias programas.

Visus ketinančius ir norinčius teikti paraiškas Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinio mobilumo ar Šiaurės šalių kultūros ir meno programai kviečiame INDIVIDUALIOMS KONSULTACIJOMS, kurios vyks gegužės 17 d. Lietuvos Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, susitikimų kambaryje 235 nuo 13:30 iki 15:30. Į konsultacijas prašome registruotis iš anksto el.paštu info@norden.lt

PROGRAMA

9.30-10.00 REGISTRACIJA

10.00-11.45 dalyvaujančių programų pristatymai (po 15 min., plius 1,2 klausimai):
Dileta Nenėnė (ES programa „Kūrybiška Europa“);
Agnė Silickaitė (Baltijos šalių fondas, KRF tarptautiškumo programos);
Heather E. Steil (JAV ambasada Vilniuje);
Anupama Sekhar (Azijos ir Europos fondas);
Ausma Bartkutė (INVEGA)
Alfiero Zanotto, Katja Långvik (Nordic Culture Point).

11.45-12.00 kavos pertrauka

12.00-12.45 laikas kontaktams, individualioms konsultacijoms ir klausimams salės prieigose.

12.45-13.30 Luka Piškorič „Kaip parengti sutelktinio finansavimo kampaniją?“

13.30-14.15 (bus papildyta)

*Programos dalys ir eiliškumas gali nežymiai
keistis.
**Kai kurios renginio dalys vyks anglų kalba, vertimas nenumatomas.

KLAUSIMAI
Skambinkite +37064024272 ar rašykite el. paštu dileta@kurybiskaeuropa.eu

RENGINIO PARTNERIAI
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
JAV Ambasada Vilniuje / U.S. Embassy Vilnius
Lietuvos kultūros taryba
Kultūros ministerija
Investicijų ir verslo garantijos „Invega“
Nordic Culture Point
Lietuvos kultūros institutas / Lithuanian Culture Institute