Nordic Talks: Muziejai COVID-19 krizės metu: technologijos ir bendruomenės įtraukimas

2020 / 06 / 16

Renginio laikas:

2020 / 06 / 16, 11:30 val.

Muziejų vaidmuo, jų misija, atsakomybės ir bendruomenės įtraukimo būdai priklauso nuo platesnio socialinio bei ekonominio veikimo konteksto ir sparčios technologijų raidos. Siekdami išlaikyti savo svarbą ir aktualumą, muziejai privalo atsižvelgti į kintančius visuomenės poreikius. Kiekvienas muziejus gali išnaudoti ekspozicijas, organizuojamas kultūrines ir edukacines veiklas, siekdamas inicijuoti pokyčius visuomenėje, prisidėti prie bendruomenės vystymosi ir nusistovėjusių normų kaitos. Koks yra technologijų vaidmuo šiame procese? Kokiais būdais technologijos padeda susieti muziejų su jo bendruomenėmis? Šis klausimas tapo ypatingai svarbiu COVID-19 protrūkio akivaizdoje, paskatinusiame muziejus įsitraukti į įvairių technologinių sprendimų paieškas.

Birželio 16 d., 11 val. 30 min. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir Lietuvos Nacionalinis muziejus kviečia dalyvauti nuotolinėje diskusijoje apie technologijų svarbą įtraukiant muziejų bendruomenes COVID-19 krizės metu ir po jos. Diskusijoje dalyvaus:

1.       Heidi Reinius (viena iš Digimuseo.fi platformos kūrėjų, Suomija);

2.      Kajsa Hartig (Västernorrlands muziejaus patirčių ir kolekcijų skyriaus vadovė, Švedija);

3.      Rūta Kačkutė (Lietuvos Nacionalinio muziejaus direktorė);

4.      Gabrielius Sužiedėlis (Kauno miesto muziejaus direktorius).

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Lietuvos Nacionalinio muziejaus Facebook paskyroje, todėl skatiname jus aktyviai dalyvauti ir užduoti kilusius klausimus bei dalintis idėjomis su dalyviais. Renginio kalba – anglų, tačiau pasibaigus diskusijai šiame renginyje bus patalpintas vaizdo įrašas su titrais lietuvių kalba.

Ši diskusija yra „Nordic Talks“ renginių ciklo dalis. „Nordic Talks“ – tai Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje diskusijos, kuriose įvairių sričių atstovai turi galimybę pasidalinti Baltijos ir Šiaurės šalių regiono plėtrai svarbia patirtimi.

Renginio įrašas.

Pirma dalis:

Antra dalis: