„Nordic talks“ renginių ciklo diskusija apie dirbtinį intelektą

2019 / 04 / 05

Renginio vieta:

Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnis


Renginio laikas:

2019 / 04 / 05, 11:00 val.

Kviečiame į renginių serijos „Nordic talks“ diskusiją apie dirbtinį intelektą! Diskusija vyks balandžio 5 d. 11 val. Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnyje.

Dirbtinis intelektas – tai kompiuterinės sistemos gebėjimas interpretuoti duomenis, mokytis ir atlikti įvairias sudėtingas užduotis. Dabartinių technologinių pasiekimų dėka šiuolaikiniai kompiuteriai turi pakankamai informacijos apie juos supančią aplinką, todėl šių sistemų pajėgumas atlikti matematines procedūras, valdyti transporto priemones ar suprasti žmogiškąją kalbą jau tapo įprastu dalyku kasdieniniame mūsų gyvenime. Nėra jokių abejonių, kad dirbtinis intelektas ir toliau bus vystomas tam, kad palengvintų žmonių gyvenimą. Tačiau dirbtiniu intelektu pasižyminčios mašinos vis dar negeba pranokti tam tikrų žmogiškųjų įgūdžių ir reikalauja tolimesnio vystymo, ypač jei turima omenyje socialinį bei lingvistinį intelektą. Diskusijoje metu bus aptariama dirbtinio intelekto ateitis bei iššūkiai, susiję su dirbtinio socialinio intelekto kūrimu Šiaurės šalyse ir Lietuvoje.

Diskusijos dalyviai:

  • Thomas Bolander, Danijos technikos universiteto docentas;
  • Vidas Raudonis, UAB „Power of Eye“ direktorius;
  • Ieva Jonaitytė, UAB „Neurotechnology“ dirbtinio intelekto programuotoja;
  • Jonas Vaičys, UAB „Modesa“ tyrėjas.

Diskusijos moderatorius: Antanas Verikas, KTU Elektros ir elektronikos fakulteto profesorius.

Renginio Facebook puslapis.

Ši diskusija yra „Nordic Talks“ renginių ciklo dalis. „Nordic Talks“ – tai idėjų ir diskusijų platforma, kurioje įvairių sričių atstovai turi galimybę pasidalinti Baltijos ir Šiaurės šalių regiono plėtrai svarbia patirtimi.

Diskusija vyks anglų kalba be vertimo. Renginys nemokamas.

Renginio organizatoriai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir Kauno technologijos universitetas.

Šis renginys yra  „Skandinavijos dienų” programos dalis. Balandžio 1–7 d. Kaune vyksiantis nemokamas renginių ciklas pripildys miestą šiaurietiškais renginiais, muzika, pokalbiais, paskaitomis ir verslo forumais. Pilna „Skandinavijos dienų“ programa.