Paroda „Smurto balsai“ Klaipėdoje

2023 / 06 / 21

Renginio vieta:

PC "Studlendas", H. Manto g. 90-1, Klaipėda


Renginio laikas:

2023 / 06 / 21

Danijos kultūros institutas drauge su Danijos ambasada ir Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje pristato parodą „Smurto balsai“, kuri pasakoja tikras smurtą patyrusių Lietuvos ir kaimyninių šalių moterų istorijas.

Paroda eksponuojama prekybos centre „Studlendas“ nuo 2023 m. birželio 21 d. iki liepos 21 d. Ją sudaro 35 anonimiški video pasakojimai apie Lietuvoje, Danijoje, Islandijoje, Baltarusijoje, Estijoje ir Latvijoje gyvenančių moterų patirtą smurtą, seksizmą ir seksualinį priekabiavimą bei šių patirčių paliktus sielos randus. Lietuviškus pasakojimus įkūnija aktorės Renata Kutinaitė, Teklė Baroti, Elena Ozarinskaitė, Eglė Špokaitė ir Greta Dirmauskaitė. Šios istorijos surinktos glaudžiai bendradarbiaujant su moterų centrais skirtingose šalyse.

Jungtinių Tautų duomenimis, kas ketvirta Lietuvoje gyvenanti moteris yra nors kartą gyvenime patyrusi smurtą lyties atžvilgiu. Klaipėdos apskritis šalies mastu išsiskiria liūdnu antirekordu – čia  registruojamas vienas didžiausių Lietuvoje smurtą artimoje aplinkoje patyrusių asmenų, kurių didžioji dalis yra moterys, skaičius.

Paroda „Smurto balsai“ jau lankėsi Baltijos šalių sostinėse, taip pat buvo pristatyta Baltarusijoje ir Danijoje. Parodą galima apžiūrėti ir  Danijos kultūros instituto interneto svetainėje adresu: www.dki.lv/voicesofviolence.