Vebinaras: socialinės izoliacijos ir vienatvės mažinimas – Covid-19 poveikis

2023 / 02 / 07

Renginio vieta:

ZOOM platforma


Renginio laikas:

2023 / 02 / 07, 13:00-14:30 val.

Vasario 7 d. 13:00 val. (Lietuvos laiku) kviečiame jungtis į vebinarą „Socialinės izoliacijos ir vienatvės mažinimas – Covid-19 poveikis“. Regitracijos nuoroda>>

Pandemija turėjo didžiulį poveikių žmonių socialiniam gyvenimui, atskirdama mus nuo šeimos, draugų ir platesnės visuomenės. Seminare pristatomos naujausios Šiaurės šalių žinios apie pandemijos poveikį vienatvei ir socialinei izoliacijai. Taip pat aptariama, kas buvo daroma siekiant mažinti vienišumą Šiaurės šalyse.

Vebinaro metu taip pat bus pristatomos dvi naujos publikacijos, kuriose apžvelgiamos Šiaurės šalių iniciatyvos, siekiant pagelbėti vienišiems žmonėms.

Pagrindiniai vebinaro klausimai:

  • Kokią įtaką COVID-19 pandemija darė Šiaurės šalyse gyvenančių suaugusiųjų socialinei izoliacijai?
  • Kokios grupės buvo ypač pažeidžiamos socialinių apribojimų ir karantino metu?
  • Kaip užkirsti kelią dėl izoliacijos kylantiems neigiamiems jausmams?
  • Ko galima pasimokyti iš Covid-19 pandemijos, kad Šiaurės šalių visuomenės būtų geriau pasiruošusios kilus krizei ateityje?

Pasidalinti pavyzdžiai iš Suomijos, Švedijos ir Norvegijos parodys, kaip skaitmeniniai įrankiai tiesė tiltus su tais, kurie buvo izoliuoti ne savo noru. Iš Danijos – Landsforeningen Autisme / Nacionalinės autizmo asociacijos sukurta pagalbos telefono linija pandemijos metu. Galiausiai pakalbėsime apie Islandijos miestą Akureyri, kur kruopščiai valomas sniegas padėjo gyventojams lengviau judėti lauke ir nutraukti jų izoliaciją.

Kviečiame valdžios institucijas, ekspertus, organizacijas, tyrėjus ir politikos formuotojus prisijungti prie internetinio seminaro.

Kalba: anglų ir angliški subtitrai (tiesioginis vertimas)