Jubiliejinėje Šiaurės ir Baltijos šalių tvaraus verslo konferencijoje – diskusijos apie dirbtinio intelekto galimybes ir iššūkius

2023/11/21

 

„Dirbtinis intelektas ir tvarumas. Rūpinamės rytojumi“ – tokiu pavadinimu lapkričio 23 dieną Vilniuje vyks jubiliejinė 10-oji tarptautinė konferencija „Nordic-Baltic Sustainable Business Summit“. Joje daugiausia dėmesio bus skiriama etiško dirbtinio intelekto (DI) galimybėms kuriant tvarų verslą.

Konferencijos tikslas – supažindinti, kaip tvaraus verslo lyderiai taiko DI technologijas, gerindami produktyvumą ir organizacijų tvarumo lygį. Šiaurės ir Baltijos šalių verslo atstovai ir dirbtinio intelekto ekspertai diskutuos, kaip veiksmingai ir atsakingai pasitelkti DI siekiant sėkmingo verslo vardan visuomenės pažangos. Konferencijos pranešėjai – ekspertai ir verslininkai iš Suomijos, Norvegijos, Estijos ir Lietuvos – apžvelgs  naujausias DI taikymo tendencijas ir prognozuos galimą poveikį verslo, aplinkosaugos, socialinės ir valdysenos (angl. ESG) sritims. Renginio moderatoriai – tvarumo ekspertai Audronė Alijošiūtė -Paulauskienė (Lietuva) ir Piotr Hajdecki (Suomija) – skatins diskusijas apie galimus iššūkius ir jų sprendimų retrospektyvas, prognozes artėjančiam dešimtmečiui.

„DI technologija yra labai svarbi vykstant skaitmeninei transformacijai ir mažinant klimato kaitos poveikį“, – sako Suomijos ambasadorė Vilniuje Arja Makkonen. „Jubiliejinės konferencijos „Nordic-Baltic Sustainable Business Summit“ dalyviai pristatys ir aptars, kaip DI technologijos gali padėti kurti tvarų verslą, atsižvelgiant į aplinkos, socialinius ir teisinius veiksnius. Tikimės iš verslo ir viešojo sektoriaus lyderių sulaukti įkvepiančių pavyzdžių apie tai, kaip DI prisideda stiprinant Europos žaliąjį kursą, nevengiant diskusijų apie galimą neigiamą DI poveikį“.

Ilgametė šio verslo forumo organizatorė Rubina Haapamaki, Suomijos – Lietuvos prekybos rūmų direktorė įsitikinusi, kad šių metų tema apie DI neabejotinai prisidės prie tvaraus verslo sėkmės. „Mums, konferencijos organizatoriams, visuomet buvo svarbu, kad verslo lyderiai susipažintų su kuo daugiau požiūrių ir rastų atsakymus į jiems rūpimus klausimus“, – sako R. Haapamaki.  „Tęsdami geriausias „Nordic-Baltic Sustainable Business Summit“ tradicijas pristatyti Lietuvos verslo bendruomenei aktualiausias ir pažangiausias tvaraus verslo praktikas, šiemet į jas pažvelgsime per DI technologijų galimybes, kurios darys reikšmingą įtaką ne tik artimiausiu metu, bet ir ateinančiais dešimtmečiais. Akivaizdu, kad šios temos jau nebepavyks išvengti nė viename renginyje dėl nevienareikšmiško visuomenės, o juo labiau –  verslo bendruomenės požiūrio. Visame pasaulyje vykstant aršioms diskusijoms apie DI galimybes, kviečiame tvaraus verslo lyderius ir DI ekspertus dalintis pažangiausiomis praktikomis ir požiūriais“.

Konferencija yra tris dienas truksiančio renginio „Tvari ateitis“ dalis.

Apie „Nordic-Baltic Sustainable Business Summit“

Šiaurės ir Baltijos šalių tvaraus verslo lyderių konferencija yra kasmetinis renginys, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas įmonių tvarumo temoms. Renginio dalyviai – verslo ir politiniai lyderiai, įvairių sričių ekspertai – susitinka aptarti iššūkius, kurie kyla įmonėms, įgyvendinančioms tvarumo principus, ir kaip vyriausybės bei kitos suinteresuotosios šalys padeda veikti atsakingai.

Per dešimtmetį „Nordic-Baltic Sustainable Business Summit“ tapo įtakinga verslininkų ir visų atsakingų vartotojų bendravimo platforma, motyvuojanti ir įkvepianti priimti sprendimus, užtikrinančius tvaraus verslo sėkmę Baltijos jūros regione.

Laikas ir vieta: lapkričio 23 d., Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo, Vilnius.

Konferenciją globoja Suomijos ambasada Vilniuje.

Konferenciją organizuoja Estijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje, Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA) ir Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje.

Konferencija vyks anglų kalba.