2019/01/01
Pagrindiniai rėmimo programos tikslai yra stiprinti vaikų ir jaunimo organizacinius gebėjimus, didinti jų įtaką ir dalyvavimą politiniuose procesuose, taip pat puoselėti Šiaurės regiono tapatybės jausmą.
Tikslinę grupę sudaro Šiaurės regiono vaikai ir jaunimas iki 30 metų amžiaus.
Finansuojama vaikus ir jaunimą įtraukianti veikla, padedanti jiems daryti įtaką planuojant, vykdant ir vertinant projektą.
Finansavimas apima:
Finansavimas nėra skiriamas tarptautiniams projektams, išskyrus tuos, kurie apima bendradarbiavimą su Baltijos šalimis ar Šiaurės Vakarų Rusija. Tačiau gali būti finansuojami projektai, kurie apima Šiaurės šalių vykdomą tarptautinių renginių koordinavimą.
Projektai, kuriuose vaikai dalyvauja tik kaip publika, nėra tinkami finansuoti. Projektai, kurie prasidėjo iki paraiškų pateikimo termino, taip pat nefinansuojami.
Finansavimas teikiamas organizacijoms, bendradarbiavimo tinklams ir kitiems juridiniams asmenims, dirbantiems su vaikais ir jaunimu nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygmeniu.
Pareiškėjai turi gyventi Šiaurės regione bei turėti reikiamus administracinius gebėjimus valdyti projekto finansavimą.
Paraiškos priimamos iš:
Dėmesio! Sporto klubai, profesinės sąjungos ir privatūs asmenys nėra remiami.
Paraiškos priimamos sumoms nuo 7 500 eurų iki 25 000 eurų, tačiau bendras finansavimas, prašomas iš Šiaurės regiono finansavimo šaltinių (Šiaurės kultūros fondo, NordPlus ir kt.), neturi viršyti 85 proc. visų projekto išlaidų. Likę 15 proc. turi būti padengti projektų pareiškėjų, bet į šią sumą taip pat gali įeiti finansavimas natūra, savanoriškas darbas ir pan.
1. Šiaurės šalių dimensija
Finansavimas skiriamas veiklai:
Šiaurės šalių dimensija yra vertinama pagal šiuos kriterijus:
2. Vaikų ir jaunimo dalyvavimas
Vertinimo kriterijai yra šie:
3. Geografinių, kultūrinių, socialinių ir politinių mažumų įtraukimas
Tai reiškia veiklą, kuri:
4. Lyčių lygybė bei darnus vystymasis
Projektas turi turėti aiškų tikslą skatinti lyčių lygybę ir/ar prisidėti prie darnaus vystymosi, ypač siekiant Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo Šiaurės šalyse.
5. JT Darbotvarkė 2030
Bendradarbiaudama su Generation 2030, 2018-2020 m. laikotarpiu NORDDBUK rems projektus, kurie – be pagrindinių reikalavimų Norden 0-30 programai – taip pat skirs papildomą dėmesį JT Darnaus vystymosi darbotvarkei 2030. Projektai gali būti apie Darbotvarkę 2030 apskritai arba apie 12-ajį jos tikslą, kuriuo siekiama užtikrinti darnų vartojimą ir gamybą. Abiem atvejais projekto tiklslinė grupė privalo būti vaikai ir jaunimas.
Visą informaciją apie reikalavimus, norint gauti Noden 0-30 paramą projektams, o taip pat paraiškos formą rasite programą administruojančios institucijos tinklapyje.