Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programa atveria duris kolegoms iš Ukrainos

2023/09/11

Kviečiame teikti paraiškas antrajam šiais metais Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programos etapui. Paraiškų teikimo terminas – iki 2023 m. spalio 31 d. Programa skirta valstybės tarnautojams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams, jos tikslas – sukurti galimybes pasidalinti žiniomis ir patirtimis, užmegzti ryšius, skatinti partnerystes tarp Šiaurės ir Baltijos valstybių viešojo sektoriaus.  Programos naujiena – galimybė joje dalyvauti ir  valstybės tarnautojams bei kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams iš Ukrainos. 

Programa finansuoja viešojo sektoriaus darbuotojų trumpalaikius darbinius vizitus, stažuotes ir bendradarbiaujančių institucijų tinklo susitikimus. Nuo šiol projekto komanoje gali dalyvauti 1-2 atstovai iš giminingų institucijų Ukrainoje. Siekiantys finansavimo projektai taip pat privalo įtraukti partnerius iš mažiausiai dviejų Šiaurės šalių.

Kodėl verta teikti paraišką?

  • Jūsų Šiaurės ir Baltijos šalių kolegos turi idėjų, planų ar patirčių, kurias verta atrasti, apie jas diskutuoti ir pasidalinti su partneriais.
  • Aplikuoti ir rašyti ataskaitą yra lengva ir patogu – viskas gali būti atliekama internetu – Home – NB8-Grants (nb8grants.org)

2022 m. paraiškų teikimo rezultatai

2022 m. finansavimą gavo 49 paraiškos iš Šiaurės ir Baltijos šalių regiono. Joms iš viso skirta 363 434 € dydžio parama,  į mobilumo programos veiklas įsitraukė 327 viešojo sektoriaus tarnautojai.

Teikti paraišką – paprasta

  • Paraišką teikite internetu nb8grants.org
  • Iš anksto perskaitykite instrukcijas ir pradėkite ieškoti priimančių įstaigų Šiaurės šalyse.
  • Užsiregistruokite (arba jeigu jau tą padarėte, prisijunkite) ir pradėkite pildyti paraiškos formą. Turėkite omenyje, kad paraiškos forma gali būti užpildoma per kelis kartus iki pat pateikimo termino.
  • Nepamirškite išsiųsti savo paraiškos iki galutinio termino – 2023 m. spalio 31 d.!

 Sėkmės istorijos ir projektų pavyzdžiai 

Mobilumo programos remiamų ir jau įgyvendintų projektų pavyzdžius rasite čia: Success stories – NB8-Grants (nb8grants.org)

Kontaktai

Programos koordinavimas ir konsultavimas dėl paraiškų teikimo (kreiptis tik angliškai):

Madis Kanarbik 
Programos koordinatorius
Šiaurės ministrų tarybos biuras Estijoje
Tel. + 372 7 423 625
El. paštas: public.administration@norden.ee

Bendro pobūdžio informacija:

Brigita Urmanaitė
Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje
Didžioji g. 5, Vilnius
Tel. +370 685 55138
El. paštas: brigita@norden.lt
www.norden.lt

Apie Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programą

Programa siūlo paramą mobilumo ir tinklaveikos projektams. Mobilumo porgramos metinį biudžetą – apytiksliai 200 000 eurų – finansuoja visos NB8 šalys: Danija, Estija, Suomija, Islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija ir Švedija. Programos tikslas – skatinti ir stiprinti bendradarbiavimą, keitimąsi žiniomis ir ryšius tarp viešojo administravimo struktūrų visuose Šiaurės ir Baltijos regiono administraciniuose lygmenyse. Programa siekiama palengvinti efektyvesnių darbo metodų suderinimą viešajame sektoriuje. Bendras proramos tikslas – padidinti regiono konkurencingumą pasaulyje. Mobilumo programoje jau dalyvavo  4238 viešojo sektoriaus darbuotojai, iš viso finansavimas suteiktas beveik 708 projektams.