Šiaurietiški akcentai audiofestivalyje BANGUOJA

2022/08/16

2022 m. rugpjūčio 16-28 d. įvyks antrasis audiofestivalis BANGUOJA, kurio siekis pristatyti ir populiarinti audio dokumentikos žanrą Lietuvoje. Festivalio ašis – tarptautinė radijo dokumentikos ir tinklalaidžių programa, kurią sudaro keliolika kruopščiai atrinktų tarptautinių ir vietos menininkų audio kūrinių. Festivalyje pristatomas audio istorijas vienija žmogaus teisių temos, išskirtinė garso dizaino raiška. Klausytojus  taip pat kvies naktinės perklausos, susitikimai su kūrėjais,  virtuali konferencija ir mentorystės programa.

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje prisidėjo, kad festivalyje skambėtų ir šiaurietiški akcentai:

Kūrinys: Måns Mosesson, „Juodaodė Lucija“ (Švedija)

2012 m. gruodžio 13 d. rytą pusė milijono švedų įsijungė televizorius, kad galėtų stebėti Šventosios Liucijos dienos šventę – vietinę Kalėdų ceremoniją, kuri laikoma šviesos spinduliu tamsią Švedijos žiemą. Tais metais garbė vaidinti šventąją Liuciją atiteko Astridai Cederlöf, keturiolikmetei mergaitei, įvaikintai iš Indijos.
Reakcija į tai, kad šventąją vaidina tamsiaodė mergaitė, buvo staigi. Labai greitai socialiniuose tinkluose užvirė rasistinės pastabos apie tai, kad švedų tradicija sunaikinama visiems laikams.
Klausyti: https://www.banguoja.lt/juodaodeliucija (švedų k. su lietuviškais subtitrais).

Konferencija: Rikke Houd (Danija) meistriškumo pamoka „Interviu temperamentingai“

Besidominčius audio pasakojimų ir tinklalaidžių kūrimu rugpjūčio 25 d. BANGUOJA kviečia į virtualią konferenciją, skirtą patyrusiems ir pradedantiems audio turinio kūrėjams. Konferencijos metu vyks paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su menininkais. Renginio dalyviai turės išskirtinę galimybę mokytis iš talentingiausių pasaulio audio turinio kūrėjų, megzti įdomias pažintis, semtis žinių ir įkvėpimo. Konferencija nemokama, tačiau reikalinga išankstinė registracija: https://www.banguoja.lt/konferecija2022

Kartais radijo kūrinys apibrėžiamas kaip „tikrovės kampelis, kurį apibrėžia meninis temperamentas“. Meistriškumo pamokoje „Interviu temperamentingai“ danų radijo dokumentikos kūrėja Rikke Houd pasidalins mintimis apie interviu technikas charakteringiems radio kūriniams kurti. Ji kalbės apie tai, kaip mes, kaip pasakotojai, imdami interviu radijo dokumentikai, sąmoningais kūrybiniais pasirinkimais bei išmanydami technikas ir metodus, galime išgauti dinamišką, stiprią medžiagą. Renginys vyks anglų kalba. Daugiau informacijos: https://www.banguoja.lt/sesija5

Banguokim kartu!