Socialiniai verslai vaikų problemas sprendžia originaliomis idėjomis

2019/03/20

Kovo 21 dieną startuoja tarptautinės organizacijos „Reach for change“ ir partnerių projektas „100 socialinių inovacijų ateinančiam šimtmečiui“, kurio metu specialiai projektui sukurtoje internetinėje svetainėje www.100forchange.org bus skelbiamos inovatyvios socialinės idėjos, sprendžiančios problemas, su kuriomis susiduria vaikai ir jaunuoliai iš Baltijos ir Šiaurės šalių, taip pat bus publikuojamos socialinių verslų idėjos, kurių iniciatoriai – jauni žmonės.

Internetinėje svetainėje socialiniai verslininkai pasakoja savo veikos istorijas, pristato, kaip jų įgyvendinamos veiklos keičia visuomenės gyvenimą. Planuojama, jog kiekvieną savaitę internetinis puslapis bus papildomas naujomis istorijomis. Tinklapis bus pildomas kol bus pristatyta mažiausiai 100 socialinių inovacijų. Projekte dalyvauja 7 Baltijos ir Šiaurės šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Danija ir Norvegija.

Projekto dalyvius, kaip įdomiausias ir inovatyviausias socialinio verslo idėjas siūlė specialiai šiam konkursui suburtos komisijos nariai. Siūlomas idėjas analizavo speciali ekspertų komisija, kurios nariai yra: Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorė Helén Nilsson, „Reach for Change“ generalinė direktorė Sofia Breitholtz, TV3 Lietuva generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, TELE2 korporatyvinės komunikacijos vadovas Baltijos šalyse, Andrius Baranauskas,Suomijos socialinio verslo asociacijos vadovas Kimmo Lipponen, Latvijos socialinio verslo asociacijos vadovė Liene Reine-Miteva, ir Estijos socialinio verslo asociacijos vadovė Marge Maidla.

„Pagrindinis šio projekto tikslas – išlaisvinti socialinio verslumo ir naujovių potencialą ir kurti geresnį pasaulį vaikams. Šis projektas sudaro išskirtines sąlygas jauniesiems kūrėjams gauti  finansinę paramą ir užtikrinti ekspertų pagalbą idėjų įgyvendinimo procese. Siekiame šviesti visuomenę ir skatinti aktyvų bendradarbiavimą užtikrinant vaikų ir jaunimo socialinę gerovę. Tikiuosi, kad ši iniciatyva padės Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimui užmegzti ir ryšius ir siekti savo tikslų kartu“, kalbėjo Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorė Helén Nilsson.

Deleguojant socialines inovacijas komisijos nariai vadovavosi šiais dviem kriterijais: organizacijos vykdoma veikla turi būti orientuota į vaikų ir jaunuolių gyvenimo gerinimą arba organizacijos įkūrėjas-lyderis turi pats būti jaunimo atstovas.

Projektą planuojama užbaigti tarptautine konferencija, kurioje projekto dalyviai turės galimybę susitikti ir pasidalinti žiniomis, atrasti bendraminčių, užmegzti reikšmingų kontaktų. Konferencija vyks gegužės 28 d., antradienį, kultūros bare „Kablys”, Kauno g. 5, Vilnius.

Projektą „100 socialinių inovacijų ateinančiam šimtmečiui” įgyvendina „Reach for Change“, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, telekomunikacijų bendrovė TELE2 ir TV3 televizija.

Jurgita Ribinskaitė-Glatzer
„Reach for Сhange“ Baltijos šalyse vadovė
Jurgita.ribinskaite-glatzer@reachforchange.org
+370 600 87199

Raminta Labanauskienė
Projekto „100 socialinių inovacijų ateinančiam šimtmečiui“ koordinatorė
Raminta.labanauskiene@reachforchange.org
+370 620 79378