Socialinio verslo ir inovacijų forumas kvies paspartinti socialinio verslo plėtrą nesibaigiančių krizių laikotarpyje

2023/04/28

2023 m. gegužės 5 d. vyksiantį Socialinio verslo ir inovacijų forumą antrus metus iš eilės organizuoja Lietuvos socialinio verslo asociacija kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitetu, bendradarbiaudami su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje ir kitais partneriais.  

Pastaruoju metu, kai įvairių rūšių verslas buvo išbandytas iki savo galimybių ribų, socialinis verslas sparčiai augo. Jo atsparumas ir kūrybiškumas darant daug gero visuomenei, nepaisant visų kylančių iššūkių, kelia didelę pagarbą. Šiandien vis dažniau susiduriame su sudėtingais iššūkiais: klimato kaita, skaitmeninimu, didėjančia socialine nelygybe ir demografiniais pokyčiais. Jau metus besitęsiantis karas prieš Ukrainą, energetikos ir ekonomikos krizės dar labiau apsunkino padėtį ir paskatinto suprasti, kad turime stiprinti pilietinę visuomenę, siekti įtraukties , kovoti su skurdu ir teikti geresnes socialines paslaugas. Be to, bandant įveikti neatidėliotinas šių krizių pasekmes, tampa akivaizdu, kad reikalingas esminis mūsų visuomenės pokytis, siekiant dar tvaresnio jos modelio tiek aplinkosauginiu, tiek socialiniu požiūriu. Šia prasme socialinis verslas išsiskiria iš kitų verslų  dėl savo įsipareigojimo pirmenybę teikti žmonėms ir planetai.

Šiaurės šalių patirtimis ir įžvalgomis forume dalinsis Sigrid PETERSSON NEDKVITNE, Norvegijos socialinės įmonės „Friskus“ generalinė direktorė bei Valtteri KARHU, Suomijos ekonomikos reikalų ir užimtumo ministerijos vyriausiasis specialistas

Kviečiame registruotis ir jungtis prie forumo nuotoliniu būdu,

Daugiau informacijos ir programa čia.

Registracija vyksta čia.