Susitikime diskusijų festivalyje „Būtent!“

2023/07/27

Rugpjūčio 26 d. į Birštoną grįžta diskusijų festivalis Būtent!, kuriame tradiciškai pakviesime į diskusijas su Šiaurės šalių ir Lietuvos ekspertais.  Festivalis įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčių demokratinių festivalių Šiaurės šalyse, o Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje yra renginio partneris ir dalyvis nuo pat jo pradžios 2017 m.

Drauge su Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ambasadomis Lietuvoje ir „Nordic Talks” tinklalaide festivalyje Būtent! surengsime dvi diskusijas, kurių metu nagrinėsime visam mūsų regionui aktualias temas:

14:00 val. Jaunimas+politika= ❤ (scena „Europietiška Lietuva“)

Žiūrėkite diskusijos vaizdo įrašą >>

Visi sutinkame, kad mūsų pasauliui reikia pokyčių. Todėl vis dažniau kreipiame žvilgsnį į jaunimą, iš jų tikėdamiesi didžiausio proveržio. Nors jauni žmonės nori, kad jų balsas būtų išgirstas, tik nedaugelis jų įsitraukia į politinę veiklą ar mato ją kaip galimybę daryti įtaką ir kurti pokytį. Kodėl? O dar svarbiau – kaip galime tai pakeisti? Su jaunaisiais Lietuvos, Danijos ir Suomijos politikais diskutuosime, kas motyvuotų jaunimą aktyviau dalyvauti politikoje ar išreikšti savo valią balsuojant. Ieškosime sprendimų ir idėjų, kas veikia, kad galėtume visi pasimokyti iš gerųjų praktikų.

Diskusijos dalyviai:

  • Emilia Uljas, studentė, politikos apžvalgininkė populiariausioje Suomijos TV ryto laidoje
  • Louise Thomsen, Kopenhagos miesto tarybos narė, Liberalų partijos atstovė
  • Jovydas Juocevičius, Seimo nario patarėjas, Prienų r. savivaldybės tarybos narys, jauniausias kandidatas į merus 2023 m. rinkimuose

Diskusijos moderatorius – Paulius Mikolaitis – Paul de Miko, video tinklaraštininkas, visuomenininkas

15:30 val. Kas pietums? Mokslininkų įžvalgos, ką valgysime ateityje (scena „Inovacijų Lietuva“)

Žiūrėkite diskusijos vaizdo įrašą >>

Mažiau mėsos, daugiau augalinės kilmės produktų – taip teigiama naujausiame Šiaurės šalių mitybos rekomendacijų leidime. Pirmą kartą jose pateikiamos ne tik sveikatai, bet ir aplinkai palankios mitybos rekomendacijos Baltijos ir Šiaurės šalių gyventojams. Rekomendacijas  pagrįstai galima vadinti išsamiausiu pasaulyje moksliniu dokumentu, prie kurio rengimo ketverius metus dirbo keli šimtai mokslininkų. Diskusijoje kalbėsime ne tik, kaip maitintis sveikai ir tvariai, bet ir žvilgtelsim į ateitį – koks maistas mūsų laukia ten.

Diskusijos dalyviai:

  • Karin Wendin, maisto ir mitybos mokslų profesorė  Kristianstado universitete Švedijoje
  • Dr. Helle Margrete Meltzer, tyrimų direktorė Norvegijos visuomenės sveikatos institute
  • Andrius Kubilius, restorano Nineteen18, įsikūrusio Senatorių pasaže Vilniuje, virtuvės šefas. Šiais metais jo restoranas pateko į maisto gurmanų leidinio La Liste tūkstančio geriausių pasaulio restoranų sąrašą. Andrius kuria intriguojančius naujosios Baltijos virtuvės skonius, įkvėptus vietinių produktų ir Lietuvos žmonių.

Diskusijos moderatorė – dr. Sandrija Čapkauskienė, biomedicinos mokslų daktarė, Lietuvos sporto universiteto docentė, dietistė

Iki susitikimo Birštone!