Skirta parama Lietuvos kūrėjų pasirodymams Šiaurės šalyse

2023/04/29

Sound of Five / D. Bielkausko nuotr.

Pirmasis 2023 m. Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilo programos mobilumo finansavimo turas sulaukė itin daug regiono kūrėjų dėmesio – paramą administuojančiam Šiaurės šalių kultūros centrui pateikta net 660 paraiškų. Finansavimas iš viso skirtas 93 profesionalių menininkų ir kūrėjų vizitams Šiaurės ir Baltijos šalyse, bendra paramos suma siekia 164 785 Eur.

Tarp finansavimą gavusių mobilumo projektų – ir parama Lietuvos šokio, muzikos ir vaizduojamojo meno kūrėjų pasirodymams Šiaurės šalyse.

11 330 Eur finansavimas skirtas Šeiko šokio teatro šokėjams, kurie su Danijos šokio grupe „Recoil Performance Group“ rengia šiuolaikinio šokio spektaklį „The sound of five“.

Raimondai Žiukaitei finansuotas (1 800 Eur) vizitas į UNM (Ung Nordisk Musik) festivalį Osle, Norvegijoje, bei dalyvavimas tą pačią savaitę vyksiančiame UNM valdybos narių posėdyje. Ji taip pat prisidės prie Baltijos šalių kompozitorių kūrinių premjerų festivalyje.

2 300 Eur parama taip pat skirta Emilijai Škarnulytei, vaizduojamojo meno ir dokumentinių filmų kūrėjai. Menininkė įrengs ir pristatys savo darbus Helsinkio bienalėje.

Artimiausias Šiaurės ir Baltijos šalių kulūrinio mobilumo finansavimo paraiškų teikimo terminas –  2023 m. rugpjūčio 28 – rugsėjo 28 d. Daugiau apie programą skaitykite čia >>