Viešojo sektoriaus tarnautojų mobilumo programa laukia paraiškų

2022/09/19

Kviečiame teikti paraiškas Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programai. Programa skirta valstybės tarnautojams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams, jos tikslas – sukurti galimybes pasidalinti žiniomis ir patirtimis, užmegzti ryšius, skatinti partnerystes tarp Šiaurės ir Baltijos valstybių viešojo sektoriaus.  Paraiškų teikimo terminas – 2022 m. spalio 31 d.

Programa finansuoja viešojo sektoriaus darbuotojų trumpalaikius darbinius vizitus, stažuotes ir bendradarbiaujančių institucijų tinklo susitikimus. Siekiantys finansavimo projektai privalo įtraukti partnerius iš mažiausiai dviejų Šiaurės šalių.

Kodėl verta teikti paraišką?

  • Jūsų Šiaurės ir Baltijos šalių kolegos turi idėjų, planų ar patirčių, kurias verta atrasti, apie jas diskutuoti ir pasidalinti su partneriais.
  • Aplikuoti ir rašyti ataskaitą yra lengva ir patogu – viskas gali būti atliekama internetu – Home – NB8-Grants (nb8grants.org)

2022 m. pavasario paraiškų teikimo rezultatai

2022 m. pavasarį  finansavimą gavo 23 paraiškos iš Šiaurės ir Baltijos šalių regiono. Joms iš viso skirta 179 152 € dydžio parama,  į numatytas veiklas  įsitrauks net 163 viešojo sektoriaus tarnautojai.

Teikti paraišką – paprasta

  • Paraišką teikite internetu nb8grants.org
  • Iš anksto perskaitykite instrukcijas ir pradėkite ieškoti priimančių įstaigų Šiaurės šalyse.
  • Užsiregistruokite (arba jeigu jau tą padarėte, prisijunkite) ir pradėkite pildyti paraiškos formą. Turėkite omenyje, kad paraiškos forma gali būti užpildoma per kelis kartus iki pat pateikimo termino.
  • Nepamirškite išsiųsti savo paraiškos iki galutinio termino – 2022 m. spalio 31 d.!

 Sėkmės istorijos ir projektų pavyzdžiai 

Vienas iš sėkmingai įgyvendintų projektų yra „Regioninė plėtra stiprinant viešąjį sporto ir fizinio aktyvumo sektorių vietos lygmeniu“, kurį parengė Šiaulių miesto, Panevėžio, Klaipėdos, Kaišiadorių, Širvintų ir Plungės savivaldybės.

Projekto nariai Danijoje aplankė keturias savivaldybes, susitiko su savivaldybių sporto padalinių atstovais, kurie pasidalijo savo šalies ir savivaldybių administracine praktika. Vizito į Suomiją metu taip pat buvo susitikta su kolegomis – Helsinkio ir Heinolos savivaldybių sporto padalinių atstovais, aplankytos įvairios sporto organizacijos.

 „Tai labai konkreti galimybė praktiškai susipažinti su Danijos ir Suomijos sporto valdymo modeliu. Ypač su savivaldybių vaidmeniu rengiant sportininkus, plėtojant sporto infrastruktūrą ir gyventojų fizinį aktyvumą. Šiuo metu ruošiamos savivaldybių sportininkų rengimo centrų veiklos rekomendacijos, todėl tarptautinė praktika yra pačiu laiku ir labai reikalinga”, –  klabėdamas apie projekto naudą pabrėžė Šiaulių miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

Daugiau apie vizitą skaitykite čia: Žvalgytuvės Danijoje: kaip sportininkus ruošia skandinavai?

Mobilumo programos remiamų ir jau įgyvendintų projektų pavyzdžius taip pat rasite čia: Success stories – NB8-Grants (nb8grants.org)

Kontaktai

Programos koordinavimas ir konsultavimas dėl paraiškų teikimo (kreiptis tik angliškai):

Madis Kanarbik 
Programos koordinatorius
Šiaurės ministrų tarybos biuras Estijoje
Tel. + 372 7 423 625
El. paštas: public.administration@norden.ee

Bendro pobūdžio informacija:

Brigita Urmanaitė
Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje
Didžioji g. 5, Vilnius
Tel. +370 685 55138
El. paštas: brigita@norden.lt
www.norden.lt

Apie Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programą

Programa siūlo paramą mobilumui ir tinklams. Mobilumo porgramos metinį biudžetą – apytiksliai 250 000 eurų – finansuoja visos NB8 šalys: Danija, Estija, Suomija, Islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija ir Švedija. Programos tikslas – skatinti ir stiprinti bendradarbiavimą, keitimąsi žiniomis ir ryšius tarp viešojo administravimo struktūrų visuose Šiaurės ir Baltijos regiono administraciniuose lygmenyse. Programa siekiama palengvinti efektyvesnių darbo metodų suderinimą viešajame sektoriuje. Bendras tikslas yra padidinti regiono konkurencingumą pasaulyje. Mobilumo programoje jau dalyvavo beveik 4000 viešojo sektoriaus darbuotojų, iš viso finansavimas suteiktas beveik 700 projektų.